NEZAPAMĆEN INCIDENT U PULI: POLICIJA PRIVELA NOVINARE KOJI SU OD NJE TRAŽILI ZAŠTITU!

Policija je u Puli privela Mirjanu Radulović, glavnu urednicu Radija Rojc, te njezinog supruga Branimira Slijepčevića Bradu, također urednika na Rojcu.  Upravo je Mirjana Radulović pozvala policiju u Društveni centar Rojc, gdje Radio Rojc ima svoju redakciju, a povod je bio zastrašivanje od maloljetnih nasilnika koji haraju Društvenim centrom, neprestano upadaju u prostor i rade štetu

Nezapamćena reakcija službenika Policijske uprave Istarske zbila se u četvrtak u Puli, a nakon što su, došavši na intervenciju, priveli one koji su ih na intervenciju i pozvali.

Policija je u Puli privela Mirjanu Radulović, glavnu urednicu Radija Rojc, te njezinog supruga Branimira Slijepčevića Bradu, također urednika na Rojcu.  Upravo je Mirjana Radulović pozvala policiju u Društveni centar Rojc, gdje Radio Rojc ima svoju redakciju, a povod je bio zastrašivanje od maloljetnih nasilnika koji haraju Društvenim centrom, neprestano upadaju u prostor i rade štetu.

„Tijekom objašnjavanja Mirjane Radulović zašto je pozvala policiju, između Mirjane Radulović i policijskih službenika došlo je do diskusije zbog koje je došlo do prisilnog privođenja. Unatoč traženju da je se pusti jer joj se nanosi jaka bol, policijski službenici su nastavili s prisilnim privođenjem nastojeći joj staviti „lisice“. Branimir Slijepčević je nastojao obraniti je, govoreći im da je Mirjana onkološka bolesnica te da će sama otići s njima, policijski službenici su nastavili. Brada ih je pokušao spriječiti, kako bi zaštitio bolesnu suprugu te su tada uhitili i njega“, stoji u objavi Radija Rojc.

Nevjerojatan potez pulske policije redom je naišao na osudu javnosti, oglasilo se i Hrvatsko novinarsko društvo zatraživši hitno puštanje Mirjane Radulović i Branimira Slijepčevića, također je zatraženo i jasno očitovanje što je bio razlog ovako brutalnog postupanja policije prema kolegama novinarima.

“S obzirom na to da se maltretiranje i divljanje u DC Rojc nastavlja, a djelatnici i posjetitelji očito ne mogu biti zaštićeni, čak ni nakon bezbrojnih zahtjeva za istom prema Gradu Puli i policiji, privremeno smo odlučili zatvoriti Dnevni boravak Rojca. Želimo svima osigurati da Dnevni bude ono što je oduvijek bio – toplo prijateljsko mjesto koje svima daje dobrodošlicu i sigurnost. To trenutačno nije slučaj.”, objavili su također iz Radio Rojca.

Inače, na službenim stranicama Grada Pule Društveni centar Rojc predstavljen je kao: “mjesto u kojemu danas živi, radi i djeluje stotinjak udruga civilnog društva iz djelatnosti kulture, sporta, socijalne skrbi i zdravstva, skrbi o osobama s posebnim potrebama, skrbi o djeci i osobama treće životne dobi, ekologije, humanitarnog rada, tehničke kulture, nacionalnih manjina i djelatnosti udruga proizašlih iz domovinskog rata”, stoji u objavi.

Također u Gradu Puli Rojcom se ponose kao mjestom od posebne važnosti za grad. “Društveni centar Rojc nezaobilazno je urbano mjesto Pule. Dobar dio danas kvalitetnih i afirmiranih pulskih glazbenika, glumaca i ostalih kulturnjaka svoje su prve korake napravili upravo ovdje. U suterenu zgrade nalaze se prostori koje udruge ustupaju bendovima zbog održavanja proba te ćete ovdje ćuti one mlade i zasad još neafirmirane, ali i neke od pulskih legendi. U Rojcu imamo 15 ateljea HDLU-a Istre, koje koriste slikari, među njima su najznačajniji pulski autori”, navodi se u promo tekstu.

No, današnja zbivanja u Rojcu ipak ukazuju da je u Puli situacija dijametralno suprotna od one kakvom ju predstavlja Grad pa je nakon svega ovoga samo jedno pitanje ima smisla: zašto je Grad Pula nije reagirao ranije, zbog čega je dopušteno  policiji da privodi ljude koji su od nje tražili zaštitu, ne bi li vježbanje snage i autoriteta ipak trebalo biti usmjereno prema nekim drugim individuama.

Istaknuta fotografija privođenja screenshot Radio Rojc/Facebook

#Branimir Slijepčević Brada #Društveni centar Rojc #Mirjana Radulović #Pula #Radio Rojc

Nasumičan izbor

Upišite pojam za pretragu ili pritisnite ESC za povratak na stranice

Skoči na vrh