Na današnji dan NK Rijeka pobijedila Real Madrid

Na današnji dan 1984. godine odigrana je jedna od najvećih utakmica u povijesti Rijeke. Bijeli su na Kantridi svladali veliki Real Madrid, najtrofejniji klub na svijetu, s rezultatom 3:1, u okviru 1/16 finala Kupa UEFA.

Utakmicu je golom u 30. minuti s 15-ak metara otvorio Adriano Fegic, a deset minuta nakon Srećko Juričić uputio je s otprilike sredine igrališta svijeću prema gostujućem kaznenom prostoru. Danko Matrljan oslobodio se pratnje Urlicha Stielikea, primio loptu prsima pa udarcem desnicom iz okreta poslao loptu u gornji lijevi kut španjolskog vratara Miguela Angela. Fegic je u 58. minuti sjajnim pogotkom iz daljine, koji je prošao kroz ruke vratara Reala, dodatno zapečatio rezultat.

Tih legendarnih 90 minuta obilježilo je povijest NK Rijeke, a mnogi igrači utakmicu pamte kao jednu od najupečatljivijih u svojoj karijeri.

Za Rijeku su igrali: Mauro Ravnich, Nebojša Malbaša, Boris Tičić, Srećko Juričić, Miloš Hrstić, Borče Sredojević, Nenad Gračan, Adriano Fegic, Dragan Stevanović, Danko Matrljan, Damir Desnica, a u igru su još ušli Davor Radmanović i Nikica Milenković.